W lipcu 2017 Piotr Domaradzki wygłosi wykład w Zembrzycach na rekolekcjach członków ruchu Focolarii . Prezentacja z wykładu znajduje się w zakładce artykuły. Wykład dotyczy komunikowania miłości w rodzinie i małżeństwie.
W czerwcu 2017 Piotr Domaradzki wraz ze swoją żoną Danutą i córką Dorotą ( doradcy rodzinni) poprowadzili warsztaty dla małżeństw na temat budowania jedności w małżeństwie, rozwiązywania konfliktów, komunikowania miłości, planowania trwałego szczęścia rodzinnego, rozpoznawania płodności. Warsztaty odbyły się w Gliczarowie, pięknej wsi Tatrzańskiej. Był to nie tylko czas dialogu małżeńskiego ale również piękny czas z dziećmi. Przyjechały całe rodziny. kiedy rodzice mieli zajęcia dzieci miały zapewnioną opiekę i równie dobrze spędzały czas. Był czas na kiełbaski i spacery. Polecamy Gliczarów tam jest najpiękniejsza i najszersza panorama Tatr. Warsztaty zorganizował Ruch Nowych Rodzin z Ruchu Focolarii.
Egzamin dla psychoterapeutów
W czerwcu 2017r Piotr Domaradzki zasiadał w komisji egzaminacyjnej powołanej przez Komisję Certyfikacji i Akredytacji Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Egzaminatorzy weryfikują kompetencje psychoterapeutów ubiegających się o nadanie certyfikatu psychoterapeuty PTPG.
Superwizje
Od września 2016r Piotr Domaradzki prowadzi systematyczne comiesięczne superwizje dla grupy doświadczonych psychoterapeutów we Wrocławiu.
Nasze publikacje
W 2016r ukazały się wydane nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego dwa podręczniki, których głównym autorem jest Piotr Domaradzki. „Superwizja w pracy socjalnej dla praktyków” to podręcznik dla superwizorów pracy socjalnej. Piotr Domaradzki należy do grona polskich pionierów wdrażających superwizję do pracy socjalnej, w podręczniku dzieli się swoim doświadczeniem i objaśnia sposoby prowadzenia superwizji.
Drugi podręcznik: „Wsparcie dziecka w rodzinie i pieczy zastępczej” adresowany jest do koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej i asystentów rodzin. Piotr Domaradzki jako pierwszy w Polsce opracował całościową metodykę pracy wraz ze sposobem jej dokumentowania w dwóch nowo powołanych zawodach. Podręcznik ten stanowi swego rodzaju summarum doświadczeń i wiedzy zdobytych przez autora w licznych, prowadzonych przez niego, projektach szkoleniowych na terenie Kraju. Pierwsze doświadczenia pracy asystentów rodzin w Rudzie Śląskiej i Gdyni były pilotowane przez Piotra Domaradzkiego, który szkolił pracowników wykonujących później pracę asystenta rodziny, to on opracował autorską koncepcję wsparcia dysfunkcyjnej rodziny z dziećmi.
W obu podręcznikach jako współautor występuje profesor Jerzy Krzyszkowski, który swoim autorytetem we wstępie i podsumowaniu potwierdza kompetencje autorów i innowacyjność treści. Książki te nie powstały by gdyby nie ogrom doświadczeń zgromadzonych podczas licznych szkoleń, konsultacji i superwizji zrealizowanych w różnych ośrodkach w kraju. Każde takie doświadczenie to spotkanie się z kilkoma trudnymi historiami życiowymi, wobec których zespoły profesjonalistów pozostawały bezradne lub mało skuteczne. Wspominamy o tym doświadczeniu, gdyż ma ono niebagatelne znaczenie w prowadzeniu psychoterapii gdzie obok umiejętności terapeutycznych niezbędne jest doświadczenie z różnych obszarów życia.
Doskonalenie umiejętności
Piotr Domaradzki w roku szkolnym 2016/17 uczestniczył w systematycznych ( co drugi miesiąc) hiperwizjach dla superwizorów organizowanych przez Instytut Integralnej Terapii Gestalt, a prowadzonych przez znamienitą psychoterapeutkę Zofię Pierzchała.
Ponadto na terenie Centrum były organizowane regularne superwizje dla zespołu terapeutów prowadzone przez wybitnego specjalistę doktora nauk medycznych lekarza psychiatrę, psychoterapeutę i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Krzysztofa Walczewskiego.