Psychoterapia to rozmowa dwóch ludzi, z których jeden boi się bardziej.

H.S. SULLIVAN

Terapia online jest lepsza niż brak terapii.

Psychoterapia online to połączenie profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej z oczekiwaniami współczesnego świata. Sesje z terapeutą odbywają się za pośrednictwem komunikatora internetowego, bez konieczności wychodzenia z domu.

Usługę psychoterapii online wdrażamy ze względu na potrzeby osób, które kontaktowały się z nami z zagranicy, a także dojeżdżały z odległych zakątków Polski oraz z osób cierpiących na choroby przewlekłe lub po wypadkach, które uniemożliwiają samodzielne poruszanie się. Jest także grupa ludzi, dla których spotkanie z psychologiem online stanowi mniejszą barierę niż osobista wizyta w gabinecie.

Przebieg terapii online, podobnie jak w przypadku klasycznej formy spotkań z psychoterapeutą, jest indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta po uprzednim diagnozowaniu przez specjalistę. Pomoc terapeutyczna online ma własną specyfikę – w niektórych przypadkach sprawdza się bardzo dobrze, zwykle korzystniejszy jest kontakt bezpośredni, na żywo.

Czego potrzebujesz do terapii online?

– prywatnej przestrzeni w domu lub w biurze, gdzie nikt z domowników lub pracowników nie będzie przeszkadzał w sesji

–dobrze jest przygotować czyste kartki, kredki, ołówek– pomimo dużej odległości będziemy czasem  rysować, albo używać ruchu w pracy terapeutycznej

– warto jest sobie pomyśleć, co chciałabym / chciałbym, żeby terapeuta dowiedział się o mnie, jaka jest natura moich problemów, czego się spodziewam po terapii i w jakim wobec tego miejscu się teraz znajduję.

– warto jest również pomyśleć, czego potrzebuję od terapeuty, żeby wynieść z terapii online, jak najwięcej.

Czy istnieją przeciwskazania do terapii online?

Przed rozpoczęciem tego typu terapii psychoterapeuta często w uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym oceniają, czy nie ma przeciwwskazań do tego typu pomocy. Mogą do nich między innymi należeć:

  • Nawracające myśli samobójcze i zachowania autoagresywne
  • Stany psychotyczne
  • Silne uzależnienie od substancji psychoaktywnych