Zadzwoń

Pracujemy pon. – pt. w godzinach 8.00 – 20.00

Pierwszy raz chcę skorzystać z psychoterapi

Dla osób, które pierwszy raz chcą skorzystać z psychoterapii:

Poza umówieniem dogodnego terminu terapii nurtuje Cię zapewne kilka pytań: którego terapeutę wybrać, jak wygląda psychoterapia, jak się przygotować do terapii, jak długo będzie trwała psychoterapia.

  • O wyborze psychoterapeuty mówimy w krótkim filmie do którego link znajduje się na głównej stronie. Warto jednak podkreślić, że to Ty jesteś ekspertem jaki terapeuta dla ciebie jest najlepszy, a ocenisz to po pierwszych wizytach, pytając siebie: jak mi się z tą osobą rozmawia, czy czuje się zrozumiany, czy zaczynam widzieć cele i plan terapii.
  • Jak wygląda psychoterapia? W zależności od modalności w jakiej pracuje psychoterapeuta sesje mogą wyglądać odmiennie. To co wspólne, to zawarcie kontraktu z terapeutą który zawiera specyfikę przebiegu sesji ich regularność i czas trwania, zasady umawiania się na kolejne sesje i odwoływania sesji. Zwykle na początku terapeuta pyta co sprawia że przychodzisz na terapię, pacjenci mówią o swoich dolegliwościach lub obawach, konfliktach jakich doświadczają. Często pada pytanie terapeuty jak dotąd sobie radziłaś/łeś?
  • Nie musisz się przygotowywać do sesji, możesz przyjść do nas z całą swoją bezradnością i zagubieniem, od tego jesteśmy byś przy nas zaczął stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki.
  • Czas trwania psychoterapii jest bardzo różny, od interwencji jednorazowej do kilku lat terapii połączonych z sesjami grupowymi. Po kilku sesjach ( około pięciu) terapeuta mniej więcej potrafi określić przedział czasowy terapii.
  • Czy trzeba przed wizytą jeszcze się rejestrować? Tak koniecznym jest zarejestrowanie się do konkretnego terapeuty na określony dzień i godzinę. Wizyta trwa 50 minut. Masz dwie możliwości rejestrowania się: 1 telefon do rejestracji (32 214 3000) w ustalonych godzinach, lub możesz próbować bezpośrednio skontaktować się z terapeuta na numer jaki podaje przy swoim zdjęciu.
  • Płatność za sesje. Płatności dokonujemy gotówką przed sesją w rejestracji, upomnij się o paragon z kasy, który jest dowodem na to że sesja została opłacona. Jeśli potrzebujesz rachunek za psychoterapie zgłoś to rejestratorce na początku, wówczas nie otrzymasz paragonu a zostanie tobie wydana faktura w trakcie następnej sesji lub na zakończenie miesiąca. Poszczególni psychoterapeuci maja swoje cenniki, prosimy się z nimi zapoznać w zakładce cennik.
Nie prowadzimy psychoterapii dla osób w psychozie i osób uzależnionych.